Liposukcja kawitacyjna to zabieg, który pozwala osiągnąć szczupłą sylwetkę bez wykorzystania skalpela. Zyskała popularność dzięki świetnym efektom w zakresie modelowania ciała i pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Od 5 lat wykonujemy ten zabieg w naszym Studio Figura z fantastycznymi efektami. Często łączymy zabieg liposukcji kawitacyjnej z zabiegami wspomagającymi jak endermologia.

Jak wygląda redukcja tkanki tłuszczowej tą metodą?

Redukcja obwodów odbywa się poprzez wahania fali ultradźwiękowej, które wywierają efekt mikro masażu na tkankę tłuszczową, widocznie redukując jej objętość i usuwając zbędne produkty przemiany materii nagromadzone wokół komórek. Tłuszcze są eliminowane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej. Przez co najmniej kilka dni przed zabiegiem należy zwiększyć przyjmowanie płynów do około 2-3 l dziennie. Dzięki czemu następuje odpowiednie nawodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Zwiększoną ilość płynów należy przyjmować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z tłuszczu i powstających w tym procesie toksyn.

Jakie są efekty?

Przede wszystkim warto podkreślić, że efekty kawitacji ultradźwiękowej widoczne są już po pierwszym zabiegu: następuje wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. Dzięki poprawie metabolizmu i przemiany materii kawitacja ultradźwiękowa pomaga również likwidować oznaki cellulitu. Warto podkreślić, że tylko i wyłącznie od Klientki zależy jak długo będą utrzymywały się efekty zabiegu. Utracone centymetry w tali czy biodrach szybko powrócą, jeżeli nie będzie przestrzegana dieta i zachowany odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Trzeba mieć świadomość, że aby efekty po zabiegu były widoczne i zadowalające, konieczne jest wykonanie serii liposukcji na dany obszar.

Częstotliwość zabiegu

Każdorazowo liposukcja zajmuje 30 minut. Zabieg jest nie tylko szybki, ale też bezbolesny, niepozostawiający nieestetycznych śladów na skórze. Specjalistka  w Studio Kobiet Kraków chętnie przeprowadzi konsultację i zaproponuje ilość zabiegów, która przyniesie  zadowalający efekt..

Liposukcja ultradźwiękowa polecana jest wszystkim tym, którzy chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu  z konkretnych partii ciała. Zabieg ma na celu nie tylko poprawę wyglądu ciała, ale też wzrost pewności siebie. Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Chociaż liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem bezpiecznym i popularnym, wyznacznikiem przy wyborze nie powinna być jedynie cena zabiegu, ale przede wszystkim opinie klientów, certyfikowany sprzęt, wykwalifikowany personel, oraz podejście do klienta.

Jednak zanim ktokolwiek zdecyduje się na zabieg, powinien zwrócić uwagę na wszelkie przeciwwskazania, takie jak:

 • niewydolność wątroby,
 • niewydolność serca oraz przewlekłe nadciśnienie tętnicze,
 • niewydolność krążenia,
 • wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka,
 • posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych,
 • wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zakrzepowe zapalenie żył,
 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • osteoporoza.
Cresta Facebook Messenger